Koncert HAUSERA w Sopocie 7 sierpnia zostaje odwołany
Poniżej publikujemy oświadczenie managementu i artysty.
Z wielkim smutkiem informujemy, że HAUSER jest zmuszony odwołać swoje nadchodzące koncerty z powodu problemów zdrowotnych, które wymagają natychmiastowej interwencji i odpoczynku.
Nie była to łatwa decyzja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile pracy, troski i planowania włożyli wszyscy w te koncerty. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie, zaufanie i wysiłek naszych promotorów i partnerów, którzy umożliwiają te wydarzenia, i szczerze przepraszamy za zakłócenia i rozczarowanie, jakie to może spowodować. Decyzja ta została podjęta zgodnie z zaleceniami lekarza, a priorytetem było zdrowie i długoterminowa zdolność HAUSERA do występów.
Prosimy pamiętać, że jest to stan przejściowy i że HAUSER jest w pełni zaangażowany w powrót do zdrowia.
Dla swoich fanów i szerszej publiczności: HAUSER jest głęboko zasmucony, że nie będzie mógł wystąpić zgodnie z planem. Był szczerze podekscytowany możliwością ponownego spotkania z publicznością, a ta decyzja jest dla niego równie rozczarowująca, jak dla Was.
Nasza relacja ze wszystkimi zaangażowanymi, w tym z jego fanami, wykracza daleko poza jedną trasę koncertową i jesteśmy w pełni zaangażowani w powrót, gdy tylko HAUSER będzie mógł.
W sprawie zwrotu biletów prosimy kontaktować się przez formularz zamieszczony na stronie https://biletserwis.pl/formularz-kontaktowy/, załączając bilety bądź dowód zakupu.
Dziękujemy za zrozumienie i nieustające wsparcie – to naprawdę wiele znaczy.
07 sierpnia 2026
piątek 20:00
HAUSER
Opera Leśna Powered by Energa, Sopot
Koncert odwołanyBilety niedostępne
Opis wydarzenia
HAUSER, światowa gwiazda wiolonczeli, zaprezentuje swój niezwykły program CINEMA z największymi przebojami filmowymi i towarzyszeniem orkiestry na jednej z najbardziej magicznych scen w Polsce!
Projekt CINEMA to wydany we wrześniu album i hołd dla ponadczasowych ścieżek dźwiękowych, które na zawsze zapisały się w historii kina. Podczas sopockiego koncertu HAUSER sięgnie po materiał ze swojego najnowszej płyty nagranej z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Roberta Zieglera. Publiczność usłyszy m.in. takie kompozycje jak „What Was I Made For?”, „Mission: Impossible”, „The Music of the Night”, „Somewhere in Time” czy romantyczne motywy z filmów „Out of Africa” i „A Time for Us”.
- Projekt CINEMA chodził mi po głowie od dawna. Zawsze chciałem wnieść swój własny głos do świata muzyki filmowej. Chciałem nadać kształt tym, czym mogą być te piękne ścieżki dźwiękowe, zarówno jeśli chodzi o przesłanie samego filmu, jak i poza nim. Chcę, żeby ludzie słuchali i próbowali przywołać uczucia i wspomnienia, które wywołały te filmy. I szczerze wierzę, że wszystko brzmi lepiej na wiolonczeli, więc mam nadzieję, że będzie to wyjątkowe i piękne doświadczenie dla miłośników kina. Niektóre tematy są znane na całym świecie, inne to ukryte perełki. Ale kiedy ludzie usłyszą je w brzmieniu wiolonczeli, wierzę, że staną się nowymi ulubieńcami - podkreśla artysta.
HAUSER zapowiada, że CINEMA będzie połączeniem najlepszych utworów z albumu, kultowych tematów filmowych odtworzonych na potrzeby sceny, ponadczasowych hitów cenionych przez fanów na całym świecie oraz eleganckich elementów wizualnych, które wzbogacą kinową atmosferę.
Po dekadzie spektakularnych sukcesów z zespołem 2CELLOS, HAUSER z powodzeniem rozwija solową karierę, zdobywając serca milionów fanów. Również w Polsce artysta ma rzesze fanów, co potwierdzają jego ostatnie koncerty w naszym kraju, które były wielkimi sukcesami. Jego solowe albumy: „Classic” (2020), „The Player” (2022), „Hauser Christmas” (2023), „Classic II” (2024), a teraz „CINEMA”, przyniosły mu ponad 2 miliardy odtworzeń audio i 4 miliardy wyświetleń wideo. Ceniony za magnetyczną osobowość sceniczną, występował w ponad 40 krajach, w renomowanych miejscach, takich jak Radio City Music Hall i Royal Albert Hall, u boku takich artystów, jak Andrea Bocelli, Red Hot Chili Peppers i Elton John. Jego artystyczna podróż obejmuje również występy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, występy przed Papieżem i obecność w najważniejszych światowych mediach.
Najnowszy projekt HAUSERA - CINEMA zapowiadany jest jako wieczór, w którym magia kina spotyka się z pasją muzyki wykonywanej na żywo. Tego wydarzenia nie można przegapić!
Koncert HAUSERA „The Magic of Movies Live with Orchestra - Cinema Tour”z towarzyszeniem orkiestry odbędzie się 7 sierpnia w Operze Leśnej Powered by Energa w Sopocie. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.
Informacje
- Termin 7 sierpnia 2026
- Godzina 20:00
- Miejsce Opera Leśna Powered by Energa, Sopot
- Gatunek Classical crossover






