Bilet/karnet uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia 25. Festiwalu Reggae na Piaskach, w dniach 18.07 i 19.07. 2025 r.
18 lipca 2025
piątek 16:00
25. Festiwal Reggae na Piaskach – 18 – 19 lipca
Piaski Szczygliczka, Ostrów Wielkopolski
Opis wydarzenia
Zapraszamy na jubileuszową 25. edycję Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Niech muzyka serc powróci do swoich korzeni na najbardziej rodzinnym festiwalu reggae!
WYSTĄPIĄ między innymi:
DAAB – daj się ponieść fali ludzkich serc!
Powrót do koncertowania legendarnego zespołu DAAB zapowiada się, jako jedna z sensacji tegorocznego sezonu! Ich największe przeboje: „W moim ogrodzie”, „Kalejdoskop moich dróg”, czy „Fala ludzkich serc” zna niemal każdy, bo DAAB był i jest jednym z bardzo nielicznych polskich zespołów reggae, które z powodzeniem weszły do mainstreamu. Razem z wokalistą Andrzejem Zeńczewskim i innymi muzykami z oryginalnego składu zapraszamy do sentymentalnej podróży do źródeł polskiej „muzyki serc”.

NATIVE HASIDIC REGGAE ORCHESTRA.
W muzyczną podróż od źródeł klasycznego reggae, przez world music, do muzyki Indian Ameryki Północnej i rytmów chasydzkich zabierze Was NATIVE HASIDIC REGGAE ORCHESTRA. To zupełnie nowy, autorski projekt „Motora” – czyli Symchy Kellera znanego przed laty z zespołu Katharsis i „Maleo” – czyli Darka Malejonka, jednego z filarów legendarnych formacji Izrael, Kultura. Nowy projekt inspirowany jest ideami Sławomira Gołaszewskiego o łączeniu ludzi i kultur poprzez muzykę.

DANCEHALL MASAK-RAH do utraty tchu!
Ta nazwa dobrze oddaje to, czego możesz się od nich spodziewać. Demolka! Masak-Rah rozgrzewa publiczność z tubami konfetti, światłami i wszystkim innym. Będzie ogień! Tak pisze o nich największy europejski portal o muzyce reggae Reggaeville.com. My dodamy do tego, że niekiełznaną energię, kreatywność i fantastyczną zabawę do utraty tchu macie z nimi, jak w muzycznym banku!

JAFIA PLAYS MARLEY
Zapraszamy na niezwykły projekt z udziałem jednego z najbardziej znanych polskich wykonawców z kręgu muzyki reggae. To będzie specjalne wydarzenie artystyczne i nasz hołd dla Króla Reggae Boba Marleya z okazji 80. rocznicy urodzin Króla Reggae w którym Dawid Portasz i Jafia zagrają specjalny koncert na który złożą się tylko i wyłącznie utwory Boba Marleya.

Dancehallowe warsztaty – czyli karaibska potańcówka na Piaskach
Ula Afro Fryc i Malwa zapraszają do wspólnej podróży na słoneczne Karaiby. Tańce przepełnione radością i zmysłowością rozbudzą wulkany pozytywnej energii. Dziewczyny tanecznie oprowadzą nas po historii Jamajki i Trynidadu. Nauczą Was kroków, ich nazw i pochodzenia. A wszystko to okraszone ciekawostkami na temat karaibskich kultur i podane z dozą zabawy i dystansu. Wszystkich, dużych i małych, zapraszamy na rozbujany pokład pod banderą Reggae Na Piaskach!
Jamajskie przysłowie mówi, że tańczyć każdy może...
Zatem dajcie swojemu ciału odetchnąć i wypełnicie je pozytywną energią.
Gotowi na gorące ruchy w Waszych festiwalowych bioderkach? Zapraszamy na warsztaty w piątek 18 lipca na plaży, powtórka 19 lipca przed festiwalem. Dokładne informacje w stosownym czasie.
ULA AFRO FRYC – jedna z najbardziej znanych i utytułowanych tancerek w Polsce, odnosząca sukcesy na całym świecie. Swoją podróż taneczną rozpoczęła w wieku 4 lat. Trzykrotna mistrzyni Polski „Dancehall Queen Poland” oraz V-ce mistrzyni świata zawodów „INTERNATIONAL DANCEHALL QUEEN”. Lata doświadczeń oraz zdobywania wiedzy sprawiły, że dzielenie się swoją pasją z innymi stało się dla Uli priorytetem. Jako promotorka kultury karaibskiej oraz kobiecej siły czuje misję, aby każdego dnia przekazywać ludziom w całej Polsce jak i na świecie to, co najpiękniejszego i najszczerszego w tej kulturze – czyli miłość i taniec!
MALWA - wielokrotnie wyróżniona tytułem Dancehall Queen, promotorka kultury i organizatorka międzynarodowych eventów tanecznych. Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata na Jamajce, jedna z pierwszych i czołowych tancerek dancehall w kraju. Z kultury jamajskiej wyciąga życiową filozofię, na piedestał wynosząc korzenie i pierwotne idee jednoczące ludzi w tańcu, nadające mu wymiar społeczny i duchowy.

I inni
NAZWA: 25. Festiwal Reggae na Piaskach
GDZIE/KIEDY: 18, 19 lipca 2025 r., w Ostrowie Wielkopolskim nad zalewem Piaski Szczygliczka
CAMPING: Tak, pole namiotowe tuż przy miejscu koncertów
Wydarzenia dodatkowe i towarzyszące:
- warsztaty tańca dancehall prowadzone przez wyspecjalizowane instruktorki
- wystawa fotografii z miejsc związanych z Bobem Marleyem na Jamajce
- noc sound systemów
- wystawa zdjęć z historii RNP
- kuchnie egzotyczne
WWW – www.reggaenapiaskach.pl
Social media:
https://www.facebook.com/Reggaenapiaskach
https://www.instagram.com/reggaenapiaskach
https://www.youtube.com/user/reggaenapiaskach
Reggae na Piaskach zaprasza!
UWAGA:
Bilet/karnet uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia 25. Festiwalu Reggae na Piaskach, w dniach 18.07 i 19.07. 2025 r.
Dzieci do lat 10 – wstęp bezpłatny z opiekunami.
11-15 lat - 50 % ceny biletu (bilet ulgowy),
powyżej 15 lat - 100 % ceny biletu (bilet normalny)
Wstęp na koncerty tylko z dokumentem potwierdzającym wiek dziecka.
BILET ULGOWY – 50 % ceny biletu w dniu zakupu, przysługuje:
- osobom w wieku 11-15 lat
- osobom z niepełnosprawnościami (np. na wózkach inwalidzkich)
W celu zakupu biletów dla osób z niepełnosprawnościami prosimy o kontakt e-mail: [email protected]
UWAGA: w obu przypadkach wstęp na wydarzenie TYLKO za okazaniem stosownej legitymacji potwierdzającej prawo do ulgi!
Informacje
- Termin 18-19 lipca 2025
- Godzina 16:00
- Miejsce Zalew Piaski Szczygliczka, Ostrów Wielkopolski
- Gatunek Reggae